EQAVET 2019-2021
Namen projekta:
V času trajanja projekta bo izvedenih dvanajst aktivnosti, ki so v skladu s ključnimi prioritetami ugotavljanja, zagotavljanja in razvoja kakovosti na nacionalni in evropski ravni (Riga Conclusions, New Skills Agenda, EQAVET Work programme 2018-2019, Erasmus +) v letih 2019 – 2021.
Cilji oziroma pričakovani rezultati:
1. Podpora izvajalcem poklicnega in strokovnega izobraževanja in usposabljanja (PSIU)
- Usposabljanja – namenjena so ravnateljem in članom timov za kakovost pri izvajalcih PSIU, v podporo pri uvajanju priporočil referenčnih okvirov EQAVET in EQAVET+ v lastne modele ugotavljanja in zagotavljanja kakovosti.
- Kolegialna presoja – Izvajalcem PSIU bo ponujena možnost izvedbe kolegialne presoje na področjih Pedagoški okvir, Načrtovanje pedagoškega procesa, Učenja in poučevanja, Ocenjevanja in certificiranja ter Praktičnega usposabljanja z delom izven šole. Presoje bodo potekale po prenovljenem delu priročnika za evropsko kolegialno presojo, ki je bil posodobljen v letih 2017 – 2019 v sodelovanju štirih projektnih partnerjev: Avstrija, Finska, Hrvaška in Slovenija. Izvedena bo ena kolegialna presoja na mednarodni ravni in tri presoje na nacionalni ravni.
- Preskus Metodoloških priporočil in smernic za sledenje zaposljivosti diplomantov PSIU – aktivnost bo izvedena v sodelovanju s partnerji iz Madžarske, ki so metodologijo tudi razvili. Verjamemo, da bo aktivnost dobrodošla podpora slovenskim izvajalcem PSIU pri njihovih prizadevanjih sledenja zaposljivosti diplomantov. Preskus bo dober pokazatelj uporabnosti metodologije za slovenske izvajalce PSIU.
2. Podpora nacionalnemu sistemu PSIU
- Študijski obiski z namenom spremljanja in razvoja kakovosti PSIU na sistemski ravni
- Razvoj metodologije in podpornih mehanizmov za spremljanje nacionalnih kazalnikov kakovosti PSIU na sistemski ravni
- Študijski obiski štirih držav (Finska, Grčija, Hrvaška in Slovenija) z namenom pridobitve globljega vpogleda v metodologije spremljanja diplomantov na sistemski ravni
- Skupna aktivnost štirih držav (Estonija, Finska, Hrvaška in Slovenija) – Promocija mednarodne kolegialne presoje s pomočjo prenove kazalnikov kakovosti
3. Promocija referenčnih okvirov EQAVET, nacionalne referenčne točke EQAVET ter promocija in razširjanje rezultatov projekta
- Tradicionalna nacionalna konferenca o kakovosti v PSIU
- Aktivnosti vzajemnega učenja v mreži EQAVET
- Organizacija študijskega obiska za predstavnike Madžarske EQAVET NRP
- Vzdrževanje, posodabljanje in nadgradnja spletne strani EQAVET NRP v Sloveniji
- Založništvo in nakup promocijskih materialov
Obdobje izvajanja projekta:
1.4.2019 – 30.3.2021
Partnerji v projektu:
V okviru aktivnosti Podpora nacionalnemu sistemu PSI/Promocija mednarodne kolegialne presoje ja CPI sodeloval s partnerji treh držav:
ASOO; Hrvaška
EDUFI, Finska
EKKA, Estonija
Več o projektu in predstavitev vseh rezulatov najdete na spletni strani EQAVET NRP in Slovenia.